ПОЗДРАВ ПО СЛУЧАЙ 24...

ПОЗДРАВ ОТ КМЕТА НА ОБЩИНА ЕЛЕНА ИНЖ. ДИЛЯН МЛЪЗЕВ ПО СЛУЧАЙ 24 МАЙ

УВАЖАЕМИ УЧИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ,

УВАЖАЕМИ ПРОСВЕТНИ И КУЛТУРНИ ДЕЙЦИ,

СКЪПИ СЪГРАЖДАНИ,

С признателност и радост Ви поздравявам в навечерието на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

На този ден отдаваме почит към делото на солунските братя и към всички учители, будители и творци, съхранили през вековете българския език, културата и духовността ни. Славим буквите, които ни свързват с историята и паметта на народа ни и са нашият безценен принос към славянския свят.

За нас, еленчани, този празник има особено значение. Гордеем се с Даскалоливницата – първото класно училище в България, и с делата на бележити еленчани като Стоян Михайловски, чиито слова „Върви, народе възродени…“ звучат навсякъде, където има българско сърце.

Днес делото на еленските будители достойно продължават нашите учители, читалищни и музейни дейци, библиотекари и хора на културата, които пазят духовното богатство на Елена. Благодаря на всички Вас, които с труд и отдаденост изграждате бъдещето на децата ни.

Специален поздрав отправям към младите хора – учете, мечтайте и вярвайте в силата на знанието, защото вие сте силата и надеждата на родния край.

Пожелавам Ви здраве, вдъхновение и вяра в силата на българския дух!

Нека знанието и просветата продължават да ни обединяват и водят напред!

Честит празник!

инж. Дилян Млъзев

Кмет на община Елена

• Картина „Кирил и Методий 1859 г.“ на проф. Иван Петров от експозицията в Художествена галерия, гр. Елена.