СЪБИТИЯТА В ОБЩИНА ЕЛЕНА ПРЕЗ МЕСЕЦ МАЙ

1 май
Неювски сбор
Фолклорна програма с Петър Георгиев и оркестър „Оникс“
Неювска поляна, 12:00 часа

Традиционен сбор с. Майско
Традиционни народни борби в с. Майско
Стадиона, 15:00 часа

3 май
Кино „Ивасака“ с прожекция на филмите:
„Астерикс и тайната на вълшебната отвара“ - 15:30 часа
„Лошо момиче“ - 17:00 часа
„Уют“ – 18:45 часа
НЧ „Напредък – Елена – 1863“

4 май
Кино „Ивасака“ с прожекция на филмите:
„Пепеляшка“ – 15:30 часа
„Лошо момиче“ - 17:00 часа
„Южен вятър“ – 18:45 часа
НЧ „Напредък – Елена – 1863“

Детски риболовен турнир „Без дрога с въдица в ръка“
яз. Палици, 8:30 часа

Традиционен сбор с. Ил. рът

5 май
Традиционен сбор с. Бадевци

Традиционни народни борби в с. Беброво
Пазарище, 14:00 часа

6 май
Традиционен сбор с. Гърдевци

8 май
Постановка „Аламинут на живо“ с Робин Кафалиев
НЧ „Напредък – Елена – 1863“, 18:30 часа

9 май
Отбелязване на 74 години от края на Втората световна война и Деня на Европа
пл. „Хр. Ботев“, 9:30 часа

Изложба „Живопис“ на Милен Стефанов
ТИЦ, 17:00 часа

Концерт на клуб за автентични народни хора „СамоДиви“ - “От нашето по-хубаво няма”
НЧ „Напредък – Елена – 1863“, 18:30 часа

11 май
Традиционен сбор с. Каменари

13 май
Концерт по повод 11 май – Празник на СУ „Иван Момчилов“
НЧ „Напредък – Елена – 1863“, 18:00 часа

15 май
Изпращане на Випуск 2019 на СУ „Иван Момчилов“
Училищния двор, 11:00 часа

16 май
Среща с писателя Христо Карастоянов
Родна къща „Ил. Макариополски“, 18:00 часа

17 май
Лекоатлетически турнир „Шампионите тръгват от училище“
Стадион „Чумерна“, 14:00 часа

Откриване на изложба живопис на Диана Брешкова
Родна къща „Ил. Макариополски“, 17:30 часа

Концерт на група „Хоризонт“
Пл. „Христо Ботев“, 20:00 часа

18 май
Поход до Жидовска чешма по повод 17 май – Ден на българския спорт
Тръгване от пл. „Ил. Макариополски“, 8:30 часа

Празник на мекицата в село Блъсковци
с. Блъсковци, 10:00 часа

Нощ на музеите
АИК „Даскалоливница“, 18:00 часа

Концерт на Део, Лео и Играта
Пл. „Христо Ботев“, 20:00 часа

19 май
Рок група „Кофеин“ - трибют на AC/DC
Пл. „Христо Ботев“, 20:00 часа

20 май
Юбилейна изложба на СЛРД
Зала 101 на Общинска администрация, 16:00 часа

Рок група „Кофеин“ - кавъри на евъргрийн рок хитове от 70-те и 80-те години
Пл. „Христо Ботев“, 20:00 часа

21 май
Ден на светите равноапостоли Константин и Елена. Празник на град Елена

Тържествено откриване
АИК „Даскалоливница“, 11:00 часа

пл. „Христо Ботев“
Концерт на Ана Мария
12:00 часа

„За вас, деца“ – забавна програма и почерпка
17:00 часа

„Пъстра въртележка“ – фолклорна програма на деца от
Национално училище за танцово изкуство гр. София
18:00 часа

Празничен концерт
Орлин Горанов и Кристина Димитрова
Райна – славеят от Сандански
19:30 часа

Празнична заря
22:00 часа

24 май
Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост.
Празнично шествие, поднасяне на венци и цветя
АИК „Даскалоливница“, 10:30 часа

Празнична програма от ученици на СУ „Ив. Момчилов“ и НУ „Ил. Макариополски“
Пл. „Христо Ботев“, 11:00 часа

Литературна вечер, посветена на Стоян Михайловски.
Връчване на почетен знак „Стоян Михайловски“
НЧ „Напредък – Елена – 1863“, 18:00 часа

Традиционен сбор с. Мийковци

27 май
Абитуриентски бал на Випуск 2019 на СУ „Иван Момчилов“
Начало от АИК „Даскалоливница“, 20:00 часа

29 май
Драматичен театър „Стефан Киров“ гр. Сливен с
постановката „Непоправимо“ от Щефан Фьогел
НЧ „Напредък – Елена – 1863“, 18:30 часа